…Jeg er i live – jeg er bare lidt stille… 🙃
 
Kære alle sammen,
 
SÅ mange skriver søde beskeder til mig på Facebook og Instagram og spørger om jeg er ok.
 
Jeg er hårdt ramt af smerter – så jeg prøver at lytte til mine egne gode råd, og passer på mine “skeer” og giver kroppen den ro og hvile som den skriger efter, og så tydeligt har brug for.
 
(Forvirret af ske-begrebet så se med her: https://menduserjoikkesygud.dk/jeg-er-lobet-tor-for-skeer-altsa-ikke-spiseskeer-men-lad-mig-forklare/)
 
Jeg er ved at blive udredt for, hvorfor jeg har pludselig har fået tiltagende smerter.
Måske en ny diskusprolaps til samlingen?
…Ingen ved det med sikkerhed endnu.
 
Så hermed et ‘pip’ – jeg ville blot give lyd fra mig. ❤️
 
Jeg er ikke ok lig nu – men jeg er her og jeg skal nok blive ok igen ❤️
 
Tak for jeres søde ord, virtuelle kram og tanker – det varmer og giver mig fornyet energi til at stå smerterne igennem.
 
Det er her er jo desværre sådan livet er, når man lever med kroniske smerter. … Man ved ikke hvornår smerterne larmer og støjer ekstra højt.
 
Det er i de her perioder at den akutte sorg fylder, og det er sværest finde accept i sine livsvilkår.
MEN jeg har ikke noget valg – jeg må finde balancen i det. Jeg skal finde balancen i det.
Det er mine livsvilkår.
 
Tak til jer alle – jeg har de bedste smertekollegaer og følgere… ❤️

Comments

  1. Hanne

    Kære Christine det gør mig ondt at du lige skal have en omgang mere jeg ved jo at du sammen med familien og dine fantastiske venner kommer igennem denne gang også men synes jo ligesom du havde nok ….. ja husk alle dine gode råd. Jeg hørte og så dig i Sakskøbing og du er fantastisk inspirerende Et god bedring herfra og du får et par af mine skeer idag

Comments are closed.